Click here for login.
Online visitors: 47
ATHENS  › Öğrencilerimizden
Öğrencilerimizden

Viyana İzlenimleri (27.01.2016)

   Eğitim sebebiyle bir haftamı geçirdiğim tarih, sanat ve eğlence kokan efsane şehir. Yüksek lisans programım kapsamında enerji ekonomisi ve iklim değişikliği üzerine 1 haftalık yoğunlaştırılmış olarak aldığım kursun doluluğu ve güzelliğinin yanı sıra, Avrupa’nın en elit okullarından öğrencilerle beraber proje hazırlamak ve dostluklar kurmuş olmam da benim için çok özel bir anı oldu.

1 haftalık dersler sürecince 5er kişiden oluşan gruplarla 1 adet proje ve 2 adet sunum yaptık, farklı ülkelerden öğrencilerin çalışma prensipleri ve olaylara bakış açısını kavramak güzel bir tecrübe oldu. Hocaların konulara hakimiyeti ve akıcı ders işleme teknikleri de fazlasıyla etkileyiciydi. Okulun ayarladığı hostel ise oldukça konforluydu ve tüm öğrenciler fazlasıyla memnun kaldı.

Viyana’yı gezmek için 3 gün yeter diyenlere inanılmaması gerekir, TU Vienna’nın BEST öğrenci grubunun 1 haftalık oldukça efektif olan aktiviteleri bile Viyana’nın 1 haftalık süre içerisine sığdırılmasına yetmedi. 1 haftalık sosyal programlar içerisinde beni en çok etkileyen ise Tarihi Viyana Operasında izlediğim Elektra’ydı. Kelimelerin kifayetsiz kaldığı eşsiz eseri izlediğim için kendimi oldukça şanslı hissediyorum. Kasım ayı içerisinde Viyana’da bulunmanın diğer bir güzel yanı ise Christmas Marketlerde alışveriş yapabilmek ve lokal lezzetlerin tadına bakabilmekti. Özellikle apfelstrudel’in tadı hala damağımda.

Sonuç olarak Athens sayesinde gerçekleştirdiğim 1 haftalık tecrübe gerek eğitim, gerekse sanat ve turizm açısından beni fazlasıyla memnun etti. Herkese Viyana’da zaman geçirmeyi şiddetle tavsiye ederim.

 

Muhammet ER