Click here for login.
Online visitors: 48
ATHENS  › Outgoing Students
Outgoing StudentsSevgili öğrenciler,

17-24 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ATHENS Programı Mart dönemi için başvurular 22 Aralık 2017 tarihinde başlayacaktır.Son Başvuru Tarihi: 24 Ocak 2018İyi günler dileriz.UYARI: ATHENS programının web sitesinden profil oluşturmanız, ATHENS programına katılmanız için yeterli değildir. Web sitesinde tüm tercih prosedürlerini tamamladıktan sonra başvuru belgenizin çıktısını ve transkriptinizi alarak İTÜ Öğrenci İşleri Binası'nda bulunan ofisimize şahsen gelerek başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir.
ATHENS PROGRAM STUDENT GUIDE

ATHENS Programı, Avrupa’daki öncü üniversitelerle birlikte yürütülen, Kasım ve Mart aylarında gerçekleştirilen bir haftalık paket eğitim programıdır. Öğrencilerimizin hem yurtdışında bir eğitim deneyimi kazanmaları hem de yeni kültürlerle tanışmaları için önerilen bir programdır.

Başvuru yapmak isteyen öğrencilerin Genel Not Ortalaması 2.50/4.00  ve üzeri olması gerekmektedir. Programa lisans 2., 3., 4. sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılabilir.

 

BAŞVURU SÜRECİ VE ÖNEMLİ BİLGİLER:

 • Öncelikle www.athensprogramme.com veya http://athensnetwork.eu adresinden hesap oluşturmalısınız.
 • Bölümünüz ile ilgili ders tercih etmeniz ve en az üç ders seçmeniz programa yerleştirilmeniz açısından belirleyici olacaktır.
 • Application formunuzu doldururken SUPERVISOR kısmına, danışman hocanızın bilgilerini yazabilirsiniz.
 • Application formunuzu doldururken, öğrenim yılı bölümüne, eğer yüksek lisans öğrencisiyseniz 5th year, eğer doktora öğrencisiyseniz 6th year olarak giriş yapmalısınız.
 • Ders seçiminizi yaparken, derslerin "Minimum Year of Study" kısmına dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin, eğer 3. sınıf öğrencisi iseniz, minimum year of study kısmında 4th year yazan bir dersi formunuza ekleseniz de, o derse atamanız yapılmamaktadır.
 • Ders seçiminizi yaptıktan sonra alacağınız application formunuz ve transkriptiniz ve dikkatlice okuyup imzaladığınız Öğrenci Taahhütnamesi'ni (Student Commitment) Öğrenci İşleri giriş katta bulunan Uluslararası İlişkiler Ofisi’ne şahsen getirmeniz gerekmektedir.
 • Başvuru süreci tamamlandıktan sonra çeşitli kriterler göz önünde bulundurularak, başvuran öğrenciler arasından eleme yapılır ve Koordinatörümüz tarafından öğrenciler karşı üniversiteye nomine edilir. Başvuru yapmış olmanız, programa kesinlikle katılabileceğiniz anlamı taşımamaktadır.
 • Programa kabul edildiğiniz takdirde Ofisimiz tarafından, programa katılacağınız hafta izinli sayılmanız için Yönetim Kurulu Kararı alınacak ve fakültelerinize bilgi verilecektir. Program esnasında, İTÜ’de yapılacak olan sınav, proje teslimi, quiz vb. yükümlülüklerden, daha sonra gerçekleştirmek üzere,  muaf tutulursunuz.
 • Program dahilinde European Dimension adı verilen ve hafta sonu düzenlenen aktivitelere, katılım ve not sertifikanızı almanız için, katılmanız zorunludur.   
 • Başvurusu onaylanan ancak geçerli ve belgelenebilir bir sağlık problemi dışında herhangi bir sebeple programa katılmayan öğrenciler, gerekli finansal yükümlülükleri yerine getirmek durumundadırlar.
 • Programa katılan ancak bir haftalık süreçte ders devamsızlığı yapan öğrencilerimiz, gittikleri üniversiteler tarafından Ofisimize bildirilmekte ve bir haftalık izinli sayılma durumunuz iptal edilmektedir.
 • Program bitiminde size yapılan başarı değerlendirmesine göre katılım ve not sertifikalarınız verilmektedir.
 • Program süresince aldığınız dersi  İTÜ’de saydıramamaktasınız.
 • Program için herhangi bir burs olanağı yoktur. Vize alımı ve uçak bilet ücretleri de yine öğrenci tarafından karşılanır. European Dimension ücretleri üniversitelere göre farklılık gösterebilir. Tercih ettiğiniz üniversitelerin internet sitelerinden bilgi alabilirsiniz.
 • Birden fazla öğrenci hesabı oluşturmayınız. Bir başvuru iptal edilirse diğer hesabınız da düşmektedir. 
 

  Related Pages  

2016 Outgoing Students